• Русский
  • Latviešu

Vairums cilvēku darbā pavada nozīmīgu dzīves daļu, tādēļ nevar noliegt darba faktoru ietekmi uz mūsu veselību.

Lai padarītu cilvēku darba mūžu garāku, savlaicīgi pamanītu un novērstu iespējamu darba vides radīto veselības traucējumu attīstību, Latvijā viens no darba devēja pienākumiem ir obligāto veselības pārbaužu (OVP) veikšana. Veselības pārbaudes veic personām, kuras nodarbinātas darbā , kur viņu veselības stāvokli ietekmē veselībai kaitīgi darba vides faktori , vai nodarbinātas darbā īpašos apstākļos, bīstamos darbos. Pie galvenajām kaitīgo apstākļu grupām, kas izsauc profesionālās slimības, pieder kontakti ar toksiskiem faktoriem, rūpniecības putekļiem, vibrācija un darba trokšņi, kontakti ar alergēniem, elektromagnētisko starojumu, stresa situācijas, nelabvēlīgs mikroklimats un neiro-fiziska pārslodze, atrašanās piespiedu pozā un hipodinamija.

Precīza diagnostika par darbinieka veselības stāvokli — viņa drošības garants uzņēmumā.

Obligāto veselības pārbaužu (OVP) veikšanu reglamentē MK noteikumi nr. 219 “Kārtība, kādā veicama obligātā veselības pārbaude” (pieņemti 10. 03. 2009.).

Ir likumīgs darbu saraksts, kurus veicot nepieciešams veikt ārstu — speciālistu pirmreizējas un periodiskas medicīniskas apskates.

Šīs jomas speciālists ir arodveselības ārsts. Viņš veic arodslimību un no darba atkarīgo slimību diagnostiku. Konsultē pacientus, kuru darbs saistīts ar iespējamo risku citu cilvēku veselībai vai, kuru veselība pakļauta kaitīgu darba vides faktoru ietekmei. Dod slēdzienus par pacienta veselības stāvokli pēc ārstu komisijas veiktās nepieciešamās obligātās medicīniskās veselības pārbaudes.

Pakalpojumu cenas tiek noteiktas individuāli, atkarībā no darba devēja noteiktiem kaitīguma faktoriem.

Ja Jūsu izziņa tika nozaudēta, bojāta u. t. t. visā tās derīguma termiņa laikā, Jūs varat saņemt dublikātu neizejot atkārtotu apskati!

Kontakti

  • kab. 324., Anniņmuižas bulv. 85, Rīga
  • 67 06 85 52, 26 55 48 64
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Citējums

Dzīve ir īsa, ceļš uz mākslu ir ilgs, Veiksmes mirklis pārejošs, pieredze nav droša, pieņemt lēmumu ir grūti. Tam dēļ ne tikai ārstam jābūt gatavam veikt visu no viņa atkarīgo, bet arī slimniekam, viņa piederīgājiem un visai apkārtējai videi japalīdz ārstam darbā.
Hipokrāts

Svarīgi Jūsu veselībai!

Reģistrējieties šajā saitā un saņemiet uz e-pastu vērtīgus padomus un rekomnedācijas, kas uzlabos Jūsu veselību un tātad padarīs Jūs laimigākus!

Scroll to top