• Русский
  • Latviešu

Raksti par medicīnu

HOPS ir progresējoša un neatgriezeniska elpceļu slimība, ko raksturo elpceļu sašaurināšanās un gāzu maiņas traucējumi. HOPS parasti ir saistīta ar elpceļu un plaušu hronisku iekaisumu, ko izraisa kairinošo daļiņu (tabakas dūmi un gāzes) ilgstoša ieelpošana. HOPS ir novēršama un ārstējama slimība.

Lasīt tālāk ...

Tās ir sāpes galvas un kakla rajonā, kas var būt primāras un sekundāras. Primāras ir galvassāpju slimības, kad izmeklējumi nepierāda citu galvassāpju iemeslu, bet sekundāras -viens no kādas citas saslimšanas simptomiem. Apmēram 15- 18 % pacientu ir migrēna, bet pārējiem- saspringuma jeb tenzijas tipa galvssāpes.

Lasīt tālāk ...

Peptiskas čūlas slimība ir bieži sastopama slimība, ekonomiski attīstītās valstīs ar to slimo apmēram 10 % iedzīvotāju.

Kas ir čūlas slimība?

Gremošanas trakta augšējās daļas dziļš gļotādas bojājums. Visbiežāk sastop kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlu.

Lasīt tālāk ...

Aicinam vakcinēties pret difteriju bez maksas!

Viena no nopietnākajām infekcijas slimībām arī mūsdienās ir difterija. Tā ir infekcija, kas atstāj nopietnas sekas, var radīt invaliditāti vai smagākos gadījumos pat beigties ar nāvi. No saslimšanas pasargā tikai savlaicīga vakcinācija pret difteriju

Lasīt tālāk ...

Migrēna ir atkārtotas, spēcīgas galvassāpes, kas var ilgt no 4 līdz 72 stundām. Galvassāpes parasti lokalizējas vienā galvas pusē, tās var būt pulsējošas. Fiziskā slodze (staigāšana, skriešana) pastiprina migrēnas galvassāpes. Līdz ar migrēnas galvassāpēm bieži mēdz būt tādi simptomi kā slikta dūša, vemšana un jutīgums pret gaismu vai troksni

Lasīt tālāk ...

Kontakti

  • kab. 324., Anniņmuižas bulv. 85, Rīga
  • 67 06 85 52, 26 55 48 64
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Citējums

Dzīve ir īsa, ceļš uz mākslu ir ilgs, Veiksmes mirklis pārejošs, pieredze nav droša, pieņemt lēmumu ir grūti. Tam dēļ ne tikai ārstam jābūt gatavam veikt visu no viņa atkarīgo, bet arī slimniekam, viņa piederīgājiem un visai apkārtējai videi japalīdz ārstam darbā.
Hipokrāts

Svarīgi Jūsu veselībai!

Reģistrējieties šajā saitā un saņemiet uz e-pastu vērtīgus padomus un rekomnedācijas, kas uzlabos Jūsu veselību un tātad padarīs Jūs laimigākus!

Scroll to top