• Русский
  • Latviešu

Analīzes

Feču analīze uz slēptajām asinīm ir diezgan svarīgs laboratorijas izmeklējums tieši apslēptās asiņošanas diagnostikā dažādiem kuņģa zarnu trakta nodalījumiem. Tāda asiņošana – viens no agrīnajiem simptomiem veselai kuņģa zarnu traktu slimību virknei, tai skaitā onkoloģiskai. Apslēptās asiņošanas gadījumā, pat ļoti ilgstošas, noteikt asins esamību fēcēs kā vizuāli, tā arī mikroskopiski ir ļoti grūti, visbiežāk vienkārši neiespējami.

Lasīt tālāk ...

Glikozētais hemoglobīns (A1c) – specifisks hemoglobīna eritrocītu un glikozes savienojums, kura koncentrācija norāda uz vidējo glikozes daudzumu asinīs trīs mēnešu laikā. Glikozētā hemoglobīna analīze palīdz izvērtēt vidējo glikozes daudzumu asinīs pēdējo 2-3 mēnešu laikā.

Lasīt tālāk ...

Glikoze – tas ir parasts cukurs, kurš kalpo organismam par enerģijas avotu. Cilvēka lietojamie ogļhidrāti sadalās glikozē (un citos parastajos cukuros), kuri tiek uzņemti tievajā zarnā un nonāk asinīs.

Lasīt tālāk ...

Urīns – nieru galaprodukts, kurš ir viens no galvenajiem vielmaiņas komponentiem un parāda asins stāvokli un metabolismu.

Lasīt tālāk ...

Kas ir celiakija? Celiakija ir pastāvīga nepanesība pret glutēnu-olbaltumvielu, ko satur kvieši, mieži un rudzi. Celiakija ir novērojama ģenētiski predisponētiem cilvēkiem, kas ikdienas uzturā lieto šīs olbaltumvielas.

Lasīt tālāk ...

Kontakti

  • kab. 324., Anniņmuižas bulv. 85, Rīga
  • 67 06 85 52, 26 55 48 64
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Citējums

Dzīve ir īsa, ceļš uz mākslu ir ilgs, Veiksmes mirklis pārejošs, pieredze nav droša, pieņemt lēmumu ir grūti. Tam dēļ ne tikai ārstam jābūt gatavam veikt visu no viņa atkarīgo, bet arī slimniekam, viņa piederīgājiem un visai apkārtējai videi japalīdz ārstam darbā.
Hipokrāts

Svarīgi Jūsu veselībai!

Reģistrējieties šajā saitā un saņemiet uz e-pastu vērtīgus padomus un rekomnedācijas, kas uzlabos Jūsu veselību un tātad padarīs Jūs laimigākus!

Scroll to top